MenuBūvniecības tehnikas ražotāju top 10

Ziņas 22.06.2022    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
image for article


Starptautiskās būvniecības organizācijas Yellow Table ikgadējais pasaules 50 lielāko būvniecības iekārtu ražotāju jaunākais reitings pēc pārdošanas rādītājiem atklāja, ka 2021. gada pārdošanas apjomi pieauga par 20,8%, līdz rekordaugstam līmenim – 232,7 miljardiem ASV dolāru, un pārdošanas apjomi saraksta pirmajā desmitniekā ir strauji pieauguši.

Pārdošanas apjoma pieaugums bija gaidāms, jo daudzu sarakstā iekļauto uzņēmumu pārdošanas rezultātus pirms tam smagi ietekmēja Covid-19 pandēmija. Tomēr tik straujš kāpums ir pārsteigums – 232,7 miljardi ASV dolāru ir visu laiku augstākais rādītājs Yellow Table reitingā.

Pasaules 10 lielākie būvniecības tehnikas ražotāji

1. Caterpillar, ASV

Caterpillar, kura galvenā mītne atrodas Ilinoisā, ASV, atkal ir pasaulē lielākais būvniecības iekārtu ražotājs ar 32 miljardu ASV dolāru pārdošanas apjomu, kas atbilst 13,8% no saraksta kopējās summas. Caterpillar ražo plašu būvniecības aprīkojuma klāstu, tostarp ekskavatorus, riteņu iekrāvējus, kompaktiekrāvējus, greiderus, kravas automašīnas un daudz ko citu.

2. Komatsu, Japāna

Komatsu ir pasaulē otrs lielākais būvniecības un kalnrūpniecības aprīkojuma piegādātājs ar 25,3 miljardu ASV dolāru pārdošanas apjomu, kas ir ievērojams pieaugums salīdzinājumā ar pagājušā gada pārdošanas apjomu 19,9 miljardu ASV dolāru apmērā. Komatsu pārdod savus produktus visā pasaulē, taču tas ir īpaši spēcīgs savā vietējā tirgū Japānā.

3. XCMG, Ķīna

Xuzhou Construction Machinery Group (XCMG) atkal ir lielākais celtniecības iekārtu piegādātājs Ķīnā un trešais lielākais pasaulē. XCMG pēdējos gados ir piedzīvojis spēcīgu kāpumu tabulā, un 2021. gadā tās pārdošanas apjoms sasniedza 18,1 miljardu ASV dolāru.

4. Sany, Ķīna

Sany Heavy Industry Co., Ltd. ir otrais Ķīnas uzņēmums dzeltenās tabulas pirmajā desmitniekā. Sany pārdošanas apjoms bija 16 miljardi ASV dolāru, salīdzinot ar 14,4 miljardiem ASV dolāru pagājušā gada sarakstā. Sany ir plašs produktu klāsts, taču tas ir īpaši pazīstams ar saviem ekskavatoriem.

5. John Deere, ASV

Deere and Company, kuras galvenā mītne atrodas Molīnā, Ilinoisas štatā, ar John Deere zīmolu ražo lauksaimniecības, celtniecības, mežsaimniecības un citas iekārtas. Uzņēmums ieņem 5. vietu sarakstā ar pārdošanas apjomu 11,3 miljardu ASV dolāru apmērā. Deere iegādājās Wirtgen grupu 2017. gadā, un tad piedzīvoja strauju kāpumu tabulā.

6. Volvo CE, Zviedrija

Volvo Construction Equipment sasniedza pārdošanas apjomus 10,7 miljardu ASV dolāru apmērā. Volvo CE, tāpat kā vairumam Eiropas uzņēmumu, pandēmija atstāja sliktu ietekmi uz pārdošanas apjomiem un, kā bija paredzams, šī gada sarakstā bija ievērojams pārdošanas apjoma pieaugums. Volvo CE ir viens no vadošajiem oriģinālo iekārtu ražotājiem elektrisko mašīnu jomā.

7. Zoomlion, Ķīna

Zoomlion sarakstā nokritis par divām vietām ar pārdošanas apjomu 10,4 miljardu ASV dolāru apmērā. Tas bija sagaidāms, jo pagājušajā gadā uzņēmums pacēlās no desmitā uz piekto, pateicoties Ķīnas tirgus pieaugumam, kamēr visi pārējie tirgi apstājas, tāpēc šis kritums nav pārsteigums.

8. Liebherr, Vācija

Liebherr pārdošanas apjoms sasniedza 9,4 miljardus ASV dolāru, tādējādi uzņēmums sarakstā pakāpās par vienu vietu. Liebherr ražo plašu aprīkojuma klāstu, tostarp ekskavatorus, celtņus, riteņu iekrāvējus, teleskopiskos manipulatorus, buldozerus un urbšanas iekārtas.

9. Hitachi, Japāna

Hitachi Construction Machinery Company pārdošanas apjomi šā gada sarakstā palielinājās līdz 8,8 miljardiem ASV dolāru no 8,5 miljardiem ASV dolāru pagājušajā gadā. 2021. gadā tika paziņots, ka Hitachi un John Deere ir izbeiguši savu ilggadējo kopuzņēmumu.

10. Sandvik, Zviedrija

Jauns ieraksts pirmajā desmitniekā ir Sandvik Mining and Rock Technology ar pārdošanas apjomu 7,2 miljardu ASV dolāru apmērā. Uzņēmums 2021. gadā iegādājās 14 uzņēmumus savas vērienīgās izaugsmes stratēģijas ietvaros.

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Continental ultraskaņas sensoru komplekts

Globālais riepu un rezerves daļu piegādātājs Continental pie...

Ziņas

Volvo CE testē pasaulē pirmo ūdeņraža vilcēja prototipu

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) paziņojis, ka ir sāc...

Ziņas

Kokmateriāli Cīrihes lidostas paplašināšanā

Atklāti plāni par Cīrihes lidostas paplašināšanu, izveidojot...