MenuVolvo CE testē pasaulē pirmo ūdeņraža vilcēja prototipu

Ziņas 27.06.2022    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
image for article


Volvo Construction Equipment (Volvo CE) paziņojis, ka ir sācis pasaulē pirmā degvielas šūnu šarnīrveida kravas vilcēja prototipa Volvo HX04 testēšanu. Uzņēmums informē, ka projekta rezultāti sniegs būtisku ieskatu ūdeņraža un degvielas elementu sniegtajās iespējās.

Zviedrijā bāzētajam uzņēmumam jau ir viens no lielākajiem elektrisko celtniecības iekārtu klāstiem nozarē, taču tas pēta arī citas alternatīvas enerģijas iespējas, piemēram, ūdeņradi.

Karolina Diez Ferrera, Volvo CE progresīvo inženierzinātņu programmu vadītāja, sacīja: “Šī inovācija, kas ir agrīns prototips, sniegs vērtīgu ieskatu par ūdeņraža iespējām enerģijas pārveidē līdzās akumulatoru elektriskajiem risinājumiem. Uzskatām, ka izpētot vairākas tehnoloģijas un sadarbojoties, mēs varam izveidot labāko risinājumu ceļu būvniecības nozares dekarbonizācijai."

Volvo HX04 tiek uzlādēts ar 12 kg ūdeņraža aptuveni septiņarpus minūtēs, ļaujot tam darboties aptuveni četras stundas.

Volvo HX04 ir pētniecības projekta rezultāts, kas norisinās no 2018. līdz 2022. gadam, un to finansē FFI, valsts sadarbība starp Zviedrijas Inovāciju aģentūru VINNOVA, Zviedrijas Enerģētikas aģentūru un Zviedrijas Transporta administrāciju, lai atbalstītu ilgtspējīgu transportlīdzekļu stratēģisko izpēti, inovācijas un attīstību.

Starp partneriem ir Volvo CE, RISE Research Institutes of Sweden, kas nodrošināja speciālistu kompetenci transmisijas izstrādē un drošībā, un PowerCell Sweden, degvielas elementu ūdeņraža un elektroenerģijas risinājumu izstrādātājs. Eskilstunas (Zviedrijas) Tehnoloģiju centra inženieri ir palīdzējuši izstrādāt programmatūru un iegūt zināšanas, izmantojot degvielas elementu testēšanas laboratoriju.

Volvo HX04 vēl nav komerciāli pieejams — Volvo apgalvo, ka ar ūdeņradi darbināmas mašīnas tiks komercializētas šīs desmitgades otrajā pusē.Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Pasaulē augstākā koka konstrukcija

86,6 metrus augsta koka celtne Milvoki (ASV) ir atzīta par p...

Ziņas

Volvo Group būvēs akumulatoru rūpnīcu Zviedrijā

Volvo Group ziņo, ka plāno būvēt liela mēroga akumulatoru el...

Ziņas

Case izlaiž jaunu kompakto buldozera iekrāvēju

Uzņēmums Case Construction Equipment prezentējis Project Min...