Menu
Volvo Group būvēs akumulatoru rūpnīcu Zviedrijā

Ziņas 09.08.2022    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
image for article


Volvo Group ziņo, ka plāno būvēt liela mēroga akumulatoru elementu ražotni Zviedrijā, lai palīdzētu uzņēmumam apmierināt pieaugošo pieprasījumu pēc elektriskajiem lieljaudas transportlīdzekļiem un aprīkojuma.

“Mērķis ir nodrošināt pāreju uz dekarbonizētu transporta sistēmu, un mums ir ilgtermiņa ambīcijas piedāvāt saviem klientiem risinājumus, kas ir 100% brīvi no fosilajām izejvielām,” sacīja Martins Lundsteds, Volvo grupas prezidents un izpilddirektors.

“Jau šodien ir liels pieprasījums no klientiem, un mūsu mērķis līdz 2030. gadam ir, lai vismaz 35% no mūsu pārdotajiem produktiem būtu elektriski. Tam būs nepieciešami lieli apjomi augstas veiktspējas akumulatoru.”

Jau noslēdzies plašs vietas lokalizācijas pētījums, kas norādīja, ka Skaraborgas reģions Zviedrijā būtu ideāla vieta rūpnīcai. Ierosinātā vieta Mariestad pašvaldībā atrodas netālu no Volvo grupas Volvo Penta dzinēju rūpnīcas Skēvdē, un tā varēs izmantot reģionā esošo rūpniecības un loģistikas infrastruktūru. Volvo grupas pētniecības un attīstības centri un galvenā mītne Gēteborgā atrodas divu stundu attālumā.

Volvo Group norāda, ka akumulatoru elementi tiks īpaši izstrādāti komerciālo transportlīdzekļu pielietojumiem, atbalstot elektrisko kravas automašīnu, autobusu, celtniecības aprīkojuma un elektrisko piedziņas sistēmu globālu izmantošanu.

Ražotnes izveidei ir jāsaņem attiecīgo iestāžu apstiprinājumi. Galīgā atrašanās vieta tiks noteikta pēc sabiedriskās apspriešanas un darbībai būs jāsaņem vides atļaujas.

 Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Kubota Bauma izstādē demonstrēs jaunus dzinējus

Kubota informē, ka Bauma izstādē Minhenē (24 – 30. oktobrī)...

Ziņas

Bauma izstādē debija Sany mini ekskavatoram

Būvtehnikas ražotājs Sany drīzumā gaidāmajā izstādē Bauma 20...

Ziņas

Trimble papildina robotizēto tahimetru klāstu

Trimble ir ieviesis jaunāko papildinājumu savam robotizēto t...