Menu
Pasaulē augstākā koka konstrukcija

Ziņas 12.08.2022    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
image for article


86,6 metrus augsta koka celtne Milvoki (ASV) ir atzīta par pasaulē augstāko būvi, kuras konstrukcija ir veidota no masveida kokmateriāliem.

Augstceltņu un pilsētas dzīvotņu padomes (CTBUH) amatpersonas 25 stāvu ēku Ascent ir oficiāli pasludinājušas par pasaulē augstāko koka un betona hibrīda māju. Ēkā ir 259 dzīvokļi, un tās no koka konstrukcijām veidotie dzīvojamie stāvi ir izbūvēti virs piecstāvu betona autostāvvietas, izmantojot līmēto siju sistēmu.

Kolonnas atbalsta šķērslīmeņa koka grīdas ar diviem betona serdeņiem, kas nodrošina sānu stabilitāti. Spriegotas betona sijas pārnes slodzi no dzīvojamās mājas grīdām uz betona garāžas konstrukciju zemāk. Apmēram 50% no Ascent koka konstrukcijas paliek redzama ēkas iekšpusē, lai iedzīvotāji to varētu redzēt un tai pieskarties.

Tiek lēsts, ka masveida kokmateriālu izmantošana konstrukcijas sistēmā samazinājusi būvniecības laiku par aptuveni 25%, salīdzinot ar tāda paša mēroga tradicionāli būvētu betona ēku. Ascent tika uzbūvēts, izmantojot digitālo dvīņu modeli, lai katrs savienojums, kolonna un panelis varētu nonākt uz vietas gatavi montāžai ar iepriekš izurbtiem caurumiem.

Ascent būvniecības process pulcēja ekspertus no visas pasaules un tiek cerēts, ka tas ir izveidojis modeli nākotnes koka augstceltņu projektiem.Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Kubota Bauma izstādē demonstrēs jaunus dzinējus

Kubota informē, ka Bauma izstādē Minhenē (24 – 30. oktobrī)...

Ziņas

Bauma izstādē debija Sany mini ekskavatoram

Būvtehnikas ražotājs Sany drīzumā gaidāmajā izstādē Bauma 20...

Ziņas

Trimble papildina robotizēto tahimetru klāstu

Trimble ir ieviesis jaunāko papildinājumu savam robotizēto t...