Menu
Varšavā pabeigts Eiropas augstākais debesskrāpis

Ziņas 21.09.2022    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
image for article


Starptautiskais darba telpu nodrošināšanas uzņēmums HB Reavis ir paziņojis par rekordaugstā debesskrāpja Varso pabeigšanu Varšavā.

Varso augstceltne ietilpst projektā Varso Place. 53 stāvu ēka, ko projektējis uzņēmums Foster+Partners, sasniedz 310 m, padarot Varso torni par augstāko arhitektūras celtni Eiropas Savienībā.

206 m augstumā pie ēkas ir iestādīti 16 koki, kas nozīmē, ka Varso var lepoties arī ar Varšavas augstāko dārzu. Saskaņā ar HB Reavis teikto, vestibila zonā un ēkas apkārtnē ir iestādīti vēl vairāki desmiti koku.

Vairāki projekta ilgtspējas aspekti ir ļāvuši tam iegūt “Izcilu” BREEAM vērtējumu. Lietus ūdens tiek savākts āra apstādījumu laistīšanai, savukārt ēkā tiek izmantots īpašs izolācijas audums, automātiskais ēnojums un žalūzijas, lai palielinātu energoefektivitāti.

Teritorijā ir iekļautas elektroauto uzlādes stacijas, bet ātrgaitas liftam ir īpašs gaidīšanas režīms, reģeneratīvās piedziņas sistēmas un LED apgaismojums. Debesskrāpī darbojas viedā ēku apsaimniekošanas sistēma, kas uzrauga enerģijas patēriņu, savukārt īrnieki tiek informēti par iekšējā un ārējā gaisa kvalitāti.

 Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Kubota Bauma izstādē demonstrēs jaunus dzinējus

Kubota informē, ka Bauma izstādē Minhenē (24 – 30. oktobrī)...

Ziņas

Bauma izstādē debija Sany mini ekskavatoram

Būvtehnikas ražotājs Sany drīzumā gaidāmajā izstādē Bauma 20...

Ziņas

Trimble papildina robotizēto tahimetru klāstu

Trimble ir ieviesis jaunāko papildinājumu savam robotizēto t...