MenuPolija paraksta līgumu ar Koreju par atomelektrostaciju

Ziņas 01.11.2022    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
image for article


Polija ir paziņojusi, ka izmantos Korejas tehnoloģijas jaunas atomelektrostacijas celtniecībā Polijas vidienē Patnovas pilsētā.

Vienošanās tika noslēgta 31. oktobrī starp Polijas valsts aktīvu ministru Jaceku Sasinu un Korejas enerģētikas ministru Lī Čanju.

Tikmēr Polijas enerģētikas uzņēmums PGE un elektroenerģijas piegādātājs ZE PAK Seulā parakstīja nodomu protokolu ar Korea Hydro and Nuclear Power, vienojoties izmantot Korejas APR 1400 reaktora tehnoloģiju kā daļu no Patnovas atomelektrostacijas.

Sākotnējo izstrādes plānu, tostarp ietekmes uz vidi analīzi un finansēšanas modeli, paredzēts pabeigt līdz gada beigām. Tad arī tiks publiskots projekta laika grafiks.

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis sacīja, ka šī vienošanās stiprinās Polijas enerģētisko drošību, kā arī nodrošinās tūkstošiem darbavietu Polijas iedzīvotājiem.

Viņš piebilda: "Valdība veic ieguldījumus, kas ir stratēģiski Polijai, lai stiprinātu mūsu suverenitāti enerģētikas drošības jomā. Vienlaikus tās ir investīcijas, kas rada tūkstošiem darbavietu augsto tehnoloģiju nozarēs, nodrošinot zināšanu pārnesi un stabilas ienākumu plūsmas gan valsts budžetam, gan pašvaldībām, uz kuru zemes tiks investēts. Tas ir arī attīstības stimuls vairākiem Polijas uzņēmumiem, piegādātājiem un partneriem."Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Bosch iegādājas Husqvarna akcijas

Vācijas koncerns Robert Bosch GmbH piekritis iegādāties Zvie...

Ziņas

Cummins jaunie 15 litru dzinēji

Cummins Inc. informē, ka izstādē ConExpo-Con/Agg, kas no 14....

Ziņas

Dakāras rallijreida uzvarētājam Allison transmisija

2023. gada Dakāras rallijreida uzvarētājam kravas auto klasē...