Menu
Futbola Pasaules kausa infrastruktūras izmaksas pārsniedz 100% no Kataras IKP

Ziņas 17.11.2022    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
image for article


Saskaņā ar Alliance Fund pētījumu, Kataras Pasaules kausa izcīņas rīkošanas izmaksas tiek lēstas 208 miljardu ASV dolāru apmērā. Tas atbilst 112,82% no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP) 2022. gadā.

Alliance Fund analizēja datus par katra Pasaules kausa izmaksām kopš Itālijas 1990. gadā, ņemot vērā infrastruktūrā ieguldītos līdzekļus, kā arī jaunu stadionu būvniecības vai esošo stadionu rekonstrukcijas izmaksas, pielāgojot šīs izmaksas inflācijai. Tika arī aplūkots, kādas ir investīciju izmaksas procentos no rīkotājvalsts IKP tajā gadā, kad turnīrs rīkots.

2018. gada Pasaules kauss Krievijā ir otrs dārgākais, valstij izmaksājot 13,1 miljardu ASV dolāru, kas atbilst 0,91% no valsts IKP. Aiz Kataras un Krievijas atrodas Dienvidāfrikas Pasaules kauss 2010. gadā, un tiek lēsts, ka tas izmaksāja 0,86% no valsts gada IKP.

Pēc tam, kad 2010. gadā tika pasludināts futbola turnīra rīkotājs, septiņu jaunu stadionu celtniecībai Katarā tika piesaistīti 30 000 viesstrādnieku. Kopš tā laika cilvēktiesību situācija valstī ir apšaubīta, neskatoties uz to, ka Katara ir ieviesusi virkni reformu, kuru mērķis ir uzlabot darba ņēmēju tiesības.

Amnesty International ir publicējusi 62 lappuses garu ziņojumu, kurā sīki aprakstītas nepilnības, kuru rezultātā turnīra rīkotāji ir pieļāvuši "paredzamus un novēršamus" darba tiesību pārkāpumus.

"Izvēle rīkot šī gada futbola turnīru Katarā ir izraisījusi domstarpības daudzās frontēs un, iespējams, ir godīgi teikt, ka tā norises laiks vien ir mazinājis daudzu līdzjutēju entuziasmu," komentēja Alliance Fund izpilddirektors Iains Krofords.

"Tomēr, runājot par rīkotājvalsts ieguldījumu milzīgo apjomu, nevar noliegt, ka Katara tiks ierakstīta rekordu grāmatā kā visdārgākais Pasaules kauss futbolā. Kopējā investīciju summa un šo investīciju attiecība pret valsts IKP ir daudz, daudz lielāka nekā jebkurā iepriekšējā turnīrā, un tā ir astronomiska summa par to lai tikai mēnesi rīkotu nozīmīgu sporta notikumu."

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

JCB mazākais Loadall modelis

JCB iepazīstina ar 514-40, savu līdz šim mazāko Loadall tele...

Ziņas

Acciona iegūst 226 miljonu eiro līgumu Polijas šosejas būvniecībai

Spānijas būvuzņēmēja Acciona Polijas meitasuzņēmumam Mostost...

Ziņas

Mutares iegādājas Siemens Energy Engines

Globālā investīciju kompānija Mutares SE & Co. KGaA ziņo, ka...