Menu
Cementa cenu kāpums Eiropā

Ziņas 19.01.2023    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
Cementa cenu kāpums Eiropā


Būvniecības nozares analītiķis ING norāda, ka betona, cementa un ķieģeļu cena Eiropā turpinās pieaugt, neraugoties uz enerģijas izmaksu samazināšanos.

Kopumā kokmateriālu un metāla cena ir nepārtraukti kritusies, kopš tā bija sasniegusi maksimumu 2022. gada vidū. ING norāda, ka tas lielā mērā ir saistīts ar šo materiālu piegādes ķēžu problēmu mazināšanos, kā arī pieprasījuma kritumu. jo ir pazeminājušās Eiropas valstu ekonomiskās prognozes.

Piemērs tam ir kokzāģētavu izlaides samazinājums par 17% 2022. gada novembrī, salīdzinot ar maksimumu 2022. gada aprīlī.

Veicot aptauju 2022. gada decembrī, gandrīz rekordliels skaits betona, cementa un ķieģeļu ražotāju teica, ka plāno paaugstināt cenas 2023. gadā.

Tas notiek, neskatoties uz to, ka enerģijas cenas šobrīd ir ievērojami samazinājušās no augstākā līmeņa 2022. gada vasarā. Gāzes cenas Eiropā decembrī nokritās līdz līmenim, kāds nebija pieredzēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Kāpēc tāda atšķirība? ING pētnieki uzskata, ka tādiem materiāliem kā cements cena mēdz būt pastāvīgāka un lēnāk reaģē uz tirgus apstākļiem. Šī iemesla dēļ tā sāka celties vēlāk nekā metāla un kokmateriālu cenas, kas jau bija augstas, koronavīrusa pandēmijai Eiropā atkāpjoties.

Tā paša iemesla dēļ cenas, visticamāk, saglabāsies augstas, bet citu būvmateriālu cenas samazināsies. ING pētnieki uzskata, ka pircējiem nevajadzētu sagaidīt šo cenu pazemināšanos, kamēr nav novērots būtisks pārdevēju uzkrājumu pieaugums, jo tas liecinās par pārdošanas apjoma samazināšanos.

Lai gan viņi atzīmē, ka uzkrājumi kopumā ir uzlabojušies kopš 2022. gada trešā ceturkšņa, viņi piebilst, ka uzkrājumu līmenis joprojām kopumā ir zems, kas nozīmē, ka Eiropas darbuzņēmēji, visticamāk, neredzēs cenu samazinājumu vismaz līdz pavasarim.Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Jauni Develon ekskavatori

Jauni Develon ekskavatori

Develon jaunākās paaudzes DX-7M kāpurķēžu ekskavatoru klāsts...

Ziņas

Piecu gadu garantija

Piecu gadu garantija

Jaguar Land Rover ievieš piecu gadu garantiju visiem jaunaji...

Ziņas

Komatsu viedo karjeru vietne

Komatsu viedo karjeru vietne

Komatsu plāno ieviest viedo karjeru vietni līdz 2023. gada b...