Menu
Jaguar Land Rover akumulatoru gigarūpnīca

Ziņas 25.05.2023    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
image for article


BBC ziņo, ka Apvienotā Karaliste esot apsteigusi Spāniju cīņā par vairāku miljardu eiro vērtu akumulatoru ražošanas rūpnīcu, ko attīstīs Jaguar Land Rover.

Ja darījums tiks veiksmīgi noslēgts, tas varētu radīt 9000 darba vietu piedāvātajā 250 hektāru platībā Anglijas dienvidrietumos, kurai dots nosaukums Gravity Business Park Somerset. Tas būtu nozīmīgs notikums Apvienotās Karalistes valdībai un valsts automobiļu ražošanas nozarei, kas pašlaik tieši un netieši nodarbina aptuveni 800 000 cilvēku.

2020. gadā nozares pētnieki ziņoja, ka Apvienotajai Karalistei līdz 2025. gadam būs vajadzīgas divas gigarūpnīcas un līdz 2040. gadam astoņas rūpnīcas, ja valsts vēlas apmierināt pieprasījumu pēc elektrisko transportlīdzekļu akumulatoriem.

Lai gan nav sniegti publiski paziņojumi par jaunākajiem notikumiem, ir informācija, ka Jaguar Land Rover īpašnieka – uzņēmuma Tata valdes priekšsēdētājs Natarajans Čandrasekarans nākamnedēļ tiksies ar Lielbritānijas premjerministru Riši Sunaku. BBC avoti sacīja, ka sarunas ir virzījušās uz priekšu un tagad balstās uz rūpnīcas būvniecības līguma detaļu apspriešanu.

Apvienotās Karalistes valdība atzinusi, ka iespējamais darījums ir saistīts ar simtiem miljonu eiro subsīdijām, kas varētu izpausties pētniecības finansējuma, apmācību un citu tiešu dotāciju veidā. Valdība arī ir apsolījusi vairāk nekā 300 miljonu eiro subsīdijas Tata tērauda rūpnīcai Dienvidvelsā, lai palīdzētu uzņēmumam sasniegt dekarbonizācijas mērķus.Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Kubota prezentē jaunu mini ekskavatoru

Kubota prezentējusi jaunāko papildinājumu savā mini ekskavat...

Ziņas

Komatsu ūdeņraža degvielas šūnu ekskavatora koncepts

Komatsu paziņojis par vidēja izmēra hidrauliskā ekskavatora...

Ziņas

JCB paplašina elektrības barošanas bloku klāstu

JCB paplašina savu elektrības barošanas bloku klāstu, pievie...