MenuLidostas Rīga paplašināšanas noslēguma fāze

Ziņas 11.08.2023    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
Lidostas Rīga paplašināšanas noslēguma fāze

Starptautiskajā lidostā Rīga (RIX) drīz sāksies rekonstrukcijas sestā kārta, kuras izmaksas ir 200 miljoni eiro.

Jaunākās rekonstrukcijas fāzes galvenais mērķis ir lidostas 50 gadus vecās termināļa ēkas paplašināšana un modernizācija. Paredzams, ka termināļa būvniecības darbi ilgs 36 mēnešus, un tiek prognozēts, ka Rail Baltica stacijas būvniecība lidostā tiks pabeigta aptuveni tajā pašā laikā.

Plānoto darbu apjomā ir iekļauti arī jauni pievedceļi, tiešais savienojums ar Rail Baltica staciju un daudzstāvu autostāvvieta.

Lidostas ilgtspējības stratēģijā līdz 2030. gadam ir izklāstīta virkne iniciatīvu, kas vērstas uz klimata neitralitātes sasniegšanu, tostarp pakāpeniska dīzeļdegvielas un benzīna transporta izmantošanas pārtraukšana par labu hibrīdiem vai elektriskām alternatīvām.

RIX lidostas pilsēta

RIX Airport City, kas aizņem 24 hektāru lielu zemes gabalu blakus dzelzceļa stacijai, ir 300 miljonu eiro projekts, kura mērķis ir veicināt vietējo ekonomiku.

Iniciatīva paredz, ka apgabalā tiks nodrošināti tradicionālie aviācijas pakalpojumi, kā arī tiks attīstīti uzņēmumi, kas piedāvā multimodālas transporta iespējas.

Lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa atklāja, ka objektā tiek izskatīti dažādi piedāvāto projektu finansēšanas modeļi. Par termināļa paplašināšanas projektu Odiņa sacīja: “Domāju, ka lēmums par finansēšanas modeli tiks pieņemts tuvākā mēneša laikā. Pozitīvā ziņa ir tā, ka visi vēlas ar mums strādāt un izsaka piedāvājumus. Tas nozīmē, ka biznesa plāns ir dzīvotspējīgs un mēs varam plānot aizņemto naudu atmaksāt ilgtermiņā”.

Paredzams, ka pēc lēmuma par finansēšanas modeli lidosta pirmo būvdarbu konkursu izsludinās tuvāko divu mēnešu laikā.

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Wacker Neuson Group jauns loģistikas centrs Vācijā

Wacker Neuson Group jauns loģistikas centrs Vācijā

Wacker Neuson Group pēc pusotru gadu ilgas būvniecības atvēr...

Ziņas

Pasaules ilgtspējīgāko pilsētu tops

Pasaules ilgtspējīgāko pilsētu tops

Globālā konsultāciju organizācija Arcadis publicējusi savu j...

Ziņas

Logosol kokapstrādes tehnika Latvijā

Logosol kokapstrādes tehnika Latvijā

SIA LogVer Latvijā un Lietuvā pārstāv Zviedrijas kokapstrāde...