MenuJCB laiž klajā ekskavatoru 370X

Ziņas 13.05.2024    twitter icon facebook icon

JCB laiž klajā ekskavatoru 370X

Celtniecības un lauksaimniecības tehnikas ražotājs JCB ir paplašinājis X sērijas kāpurķēžu ekskavatoru klāstu, laižot klajā līdz šim vislielāko un jaudīgāko modeli – jauno 370X.

Šis lielas noslodzes ekskavators ir būtisks papildinājums 35 – 40 tonnu ekskavatoru sektoram.

Galvenās iezīmes:

  • kāpurķēžu ekskavators ar sevi pierādījušajām X sērijai raksturīgajām iezīmēm;

  • spēj pārvietot par 4,5 tonnām vairāk materiāla ar 1 litru degvielas, salīdzinot ar konkurējošiem modeļiem;

  • aprīkots ar V pakāpes 240 kW (322 ZS) dīzeļdzinēju, kas nodrošina par 14% vairāk jaudas;

  • aprīkojumā iekļauta jaunā JCB UX lietotāja saskarne ar 10” krāsu skārienjutīgo displeju un vadības aprīkojumu;

  • palielināts spiediens hidrauliskajā sistēmā uzlabo veiktspēju grūtos rakšanas apstākļos;

  • pagarināti apkopes intervāli zemākām kopējām īpašuma izmaksām;

  • uzlabotā šasija un smagais atsvars nodrošina maksimālu stabilitāti.

JCB ekskavatoru ražošanas segmenta vadītājs Pols Svalovs: “Pateicoties lielākai jaudai, spēkam un izturībai, samazinātam degvielas patēriņam un zemākām uzturēšanas izmaksām, JCB 370X ir būtisks solis uz priekšu tiem klientiem, kuri izmanto 35 – 40 tonnu klases tehniku. To papildinot ar operatora vides komfortu un izcilām kontroles iespējām, 370X ir augstas noslodzes risinājums tirgiem visā pasaulē.”

CB 370X darbina jaunākais Cummins L9 dīzeļdzinējs, kas ir sertificēts kā atbilstoši izmešu V pakāpes standartam. Šis 8,9 litru sešu cilindru dzinējs piedāvā par 14% lielāku jaudu, salīdzinot ar līdzšinējo modeli JS370. Jaunais dzinējs ļauj sasniegt 240 kW (322 ZS) jau ar 1700 apgriezieniem minūtē, tātad dzinējs nodrošina šo maksimālo jaudu ar mazākiem apgriezieniem, šādi uzlabojot degvielas ekonomiju un ierobežojot kopējo trokšņa līmeni.

Jaunākās paaudzes Kawasaki tandēma hidrauliskais sūknis darbojas ar palielinātu 350 bar spiedienu, kas paaugstinās līdz 380 bar maksimālās jaudas ciklos. Līdz ar jaunākās paaudzes vārstu bloku un hidrauliski darbināmu dzesēšanas ventilatoru, kam ir arī reversa funkcija, šis aprīkojums nodrošina augstu efektivitāti. 370X spēj pārvietot par līdz pat 4,5 tonnām vairāk materiāla attiecībā pret 1 litru degvielas un par līdz pat 86 tonnām stundā vairāk, salīdzinot ar konkurentiem, kas veikuši šādu testu.

Visas galvenās konstrukcijas un sastāvdaļas ir izstrādātas, domājot par labāku veiktspēju un darba ražīgumu. Smagāks atsvars nodrošina lielāku stabilitāti, savukārt apjomīgāka konstrukcija palīdz, strādājot un pārvietojoties sarežģītākos apstākļos. Lielāki cauruļvadu diametri un paaugstinātais spiediens hidrauliskajā sistēmā nozīmē arī lielāku jaudu, strādājot ar rakšanas aprīkojumu, kas, pateicoties dažādiem uzlabojumiem, kļuvis vēl izturīgāks.

370X ir aprīkots ar 6,45 m monostrēli, un pēc izvēles ir pieejamas 2,63 m, 3,23 m un 4,03 m papildsekcijas. Šīm sekcijām ir papildu pastiprinājumi, kas noder, veicot darbu grūtākos apstākļos. Palielināts arī kausa tapas diametrs, un ekskavatoru var aprīkot arī ar JCB jauno ātro sakabi, kas paredz darbarīku stiprināšanu ar divām tapām (diametrs 90 mm un 100 mm). Pieejami arī jauni 2,1 m3 XHD un 2,34 m3 XHD kausi, turklāt JCB piedāvās arī jauno HM330T hidraulisko drupinātāju, kas paredzēts tieši 370X.

Komforts operatoram

Tāpat kā pārējā X sērijas tehnika, arī 370X garantē JCB Command Plus ROPS kabīnes priekšrocības. Command Plus ir ne tikai viena no vislielākajām ekskavatoru kabīnēm tirgū ar 2,86 m3 ietilpību, bet tā ir arī aprīkota ar apsildāmu sēdekli ar pneimatisko amortizāciju un ļauj strādāt ar maksimāli ierobežotu trokšņa līmeni, kas nepārsniedz 69 dB.

Kabīnē ir arī jauna veida 10” skārienjutīgs monitors ar jaunu lietotāja saskarni JCB UX, savukārt slēdžu panelī ir iekļauti vairāki tā dēvētie karstie taustiņi, kas operatoram ļauj pielāgot šīs vadības ierīces savām vēlmēm. Tādas funkcijas kā klimata kontrole, radio ar DAB opciju, palaišana bez atslēgas un divkāršas kameras labākai redzamībai ir iekļautas standarta aprīkojumā.

JCB UX saskarne ir piemērota līdz pat 25 lietotāju profiliem, un katrs no tiem paredz iespēju operatoram pašam konfigurēt multifunkcionālo sviru, pielāgojot to savām individuālajām vajadzībām. Uzlabota arī savienojamība ar mobilo tālruni, nodrošinot tālruņa kataloga integrāciju ar monitora starpniecību. Ekskavatoru ir viegli lietot, turklāt monitorā ir pieejami arī padomi un video pamācības, kas izskaidro visas JCB UX sistēmas funkcijas un iespējas.

Ekspluatācijas izdevumi

370X operatoram ir viegli kontrolēt visu šķidrumu līmeņus, jo reālā laika informācija tiek rādīta kabīnē uzstādītajā displejā. Būtiska šī ekskavatora priekšrocība ir arī pagarinātie apkopju intervāli, kas nu ir divreiz garāki, sasniedzot 2000 stundas. Dzinēja dzesēšanas sistēmas apkopes jāveic tikai pēc 3000 stundām, savukārt gaisa filtru nomaiņas intervāli ir pagarināti līdz 2000 stundām.

Ekskavatoram ir trīs dažādi darba režīmi rakšanas, celšanas vai ekonomiskas darbības optimizācijai. Tādas dzinēja funkcijas kā Auto-Stop un Auto-Idle ir iekļautas ekskavatora standartaprīkojumā. Pateicoties tām, degvielas patēriņš tehnikas dīkstāves laikā samazinās un līdz ar to kopējās īpašuma izmaksas kļūst zemākas.

370X ir pieejams ar dažādām pēc izvēles pieejamām opcijām, līdz ar to katrs klients var pielāgot ekskavatoru savām individuālajām vajadzībām. Starp šīm opcijām ir papildu hidrauliskās sistēmas ar līdz pat 15 pievienojamā papildaprīkojuma iestatījumiem un augstākās kvalitātes apsildāmu un dzesējamu operatora sēdekli.

LED lukturi tagad ir iekļauti standarta aprīkojumā, un to skaitu pēc izvēles ir iespējams palielināt līdz 14 LED darba gaismām. Ekskavatoru var pasūtīt arī ar JCB 2D un 3D-ready INTELLIGRADE sistēmu, kas nodrošina tehnikas kontroles risinājumus produktivitātes, precizitātes un drošības palielināšanai. Pieejama arī 10” displejā integrējama 360 grādu kameras sistēma, kas nodrošina skatu no putna lidojuma. Kā papildaprīkojumu var uzstādīt arī augstas redzamības visaptverošas margas.

370X stilistiski un konstrukcijas ziņā līdzinās kompaktajiem JCB X sērijas ekskavatoriem, un arī tam ir divkārša pārklājuma izturīgas durvis un maksimāli droši nostiprināmas margas.

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Wacker Neuson Group jauns loģistikas centrs Vācijā

Wacker Neuson Group jauns loģistikas centrs Vācijā

Wacker Neuson Group pēc pusotru gadu ilgas būvniecības atvēr...

Ziņas

Pasaules ilgtspējīgāko pilsētu tops

Pasaules ilgtspējīgāko pilsētu tops

Globālā konsultāciju organizācija Arcadis publicējusi savu j...

Ziņas

Logosol kokapstrādes tehnika Latvijā

Logosol kokapstrādes tehnika Latvijā

SIA LogVer Latvijā un Lietuvā pārstāv Zviedrijas kokapstrāde...