MenuPasaules 10 lielākie būvtehnikas ražotāji

Ziņas 28.06.2024    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
Pasaules 10 lielākie būvtehnikas ražotāji

Jaunākais starptautiskās būvniecības apskats Yellow Table atklājis pasaules 50 lielāko būvniecības iekārtu ražotāju reitingu pēc pārdošanas rādītājiem 2023. gadā.

Pārdošanas apjoms bija 243,4 miljardi ASV dolāru, kas ir augstākais rādītājs, kāds jebkad reģistrēts sarakstā. Viens no galvenajiem faktoriem, kas veicinājis šo rekordlielumu, ir ASV bāzēto ražotāju veiktspēja – tā veidoja vairāk nekā 28,6% no Yellow Table apkopotajiem datiem, salīdzinot ar 26,8% iepriekšējā sarakstā.

Kopējie 50 pasaules lielāko būvniecības iekārtu ražotāju radītie ieņēmumi 243,4 miljardu ASV dolāru apmērā ir sasniegti, neskatoties uz to, ka 2023. gadā Ķīna cieta vēl vienu izaicinājumu pilnu gadu (Ķīnas oriģinālo iekārtu ražotāju radītā naudas procentuālā daļa samazinājās no 18,2% līdz 17,2%).

2023. gada desmit lielākie būvtehnikas ražotāji:

10. Doosan Bobcat, Dienvidkoreja

Doosan Bobcat iekļuvis labāko desmitniekā, pakāpjoties par vienu pozīciju augstāk nekā pērn, kad bija vienpadsmitā. Dienvidkorejā bāzētais ražotājs ir kompakto iekārtu speciālists, kura vislabāk pārdotie produkti ir kompaktie ekskavatori un iekrāvēji.

9. JCB, Apvienotā Karaliste

JCB pakāpšanās par vienu vietu skaidrojama ar spēcīgiem pārdošanas apjomiem Indijā, kur šis ražotājs ir galvenais spēlētājs. Uzņēmums nesen paziņoja par plāniem veikt lielus ieguldījumus Ziemeļamerikā, un šis reģions acīmredzami tam ir mērķa tirgus.

8. Hitachi, Japāna

Japānā bāzētais oriģinālo iekārtu ražotājs saglabā savu astoto vietu tabulā, un pārdošanas apjomi (koriģēti atbilstoši valūtas svārstībām) nedaudz samazinājās salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Uzņēmums uzsvēra savu sadarbību ar dažiem nozares tehnoloģiju līderiem, tostarp KTEG, Xwatch, Leica Geosystems, Trimble un ShareMat.

7. Volvo Construction Equipment, Zviedrija

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) pārdošanas apjoms sasniedza 9,8 miljardus ASV dolāru, līdz ar to tas tabulā nokrita par vienu vietu. Ražotājs ir veicis lielus ieguldījumus elektroiekārtās, un uzņēmuma nesenajās Volvo dienās Volvo CE vadītājs Melkers Jernbergs sacīja: “Šajā straujo pārmaiņu laikā sabiedrībai ir nepieciešams, lai būvniecības nozare risinātu globālās problēmas ar drošākiem, gudrākiem un ilgtspējīgākiem risinājumiem”.

6. Sany, Ķīna

Ķīnā bāzētais Sany tabulā nokritis par vienu vietu – no piektās uz sesto. Neskatoties uz Ķīnas tirgus kritumu, šā ražotāja pārdošanas apjomi bija līdzīgi pagājušajā gadā uzrādītajiem.

5. Liebherr, Vācija

Liebherr šajā reitingā ieņem savu līdz šim augstāko vietu. Iespējams, tas nav pārsteidzoši, jo ražotāja gada pārskatā bija teikts, ka tas ir piedzīvojis "uzņēmējdarbības rekordieņēmumu gadu". Zemes pārvietošanas, materiālu apstrādes tehnoloģiju, dziļo pamatu iekārtu, mobilo un kāpurķēžu celtņu, torņa celtņu, betona tehnoloģiju un kalnrūpniecības produktu segmentu pārdošanas apjoms bija par 11,6% lielāks nekā iepriekšējā gadā.

4. XCMG, Ķīna

Ķīnā bāzētais milzis izkritis no Yellow Table labāko trijnieka un ieņem ceturto vietu, taču fakts, ka pārdošanas apjomi joprojām ir augsti saistīts ar to, ka ražotājs arvien vairāk pievēršas ārvalstu tirgiem, nevis tikai koncentrējas uz savu vietējo tirgu. Savos finanšu rezultātos uzņēmums atklāja, ka tā starptautiskie ieņēmumi 2023. gadā pieauga par 33%, salīdzinot ar 2022. gadu, sasniedzot 5,14 miljardus ASV dolāru.

3. John Deere, ASV

ASV bāzētais John Deere ir pakāpies rangā par vienu vietu katrā no pēdējiem trim gadiem. Galvenie iemesli tam ir ASV tirgus spēks un Wirtgen Group iegāde, kas uzņēmumam ir nodrošinājis piekļuvi jauniem tirgiem.

2. Komatsu, Japāna

Komatsu joprojām ir otrajā vietā sarakstā un, koriģējot valūtas izmaiņas, uzņēmums palielinājis pārdošanas apjomus salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Šā gada sākumā Komatsu paziņoja, ka jau 2024. gadā Japānas nomas tirgū ieviesīs 13 tonnu klases elektrisko ekskavatoru, kas darbināms ar litija jonu akumulatoriem, un, ka tas tiks piedāvāts arī Eiropā.

1. Caterpillar, ASV

Caterpillar saglabā savu tradicionālo pozīciju kā pasaulē lielākais būvtehnikas ražotājs, kura pārdošanas apjoms ir 41 miljards ASV dolāru – tas atbilst 16,8% no visa Yellow Table apkopoto datu pārdošanas apjoma.Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Rail Baltica saņem papildu ES finansējumu

Rail Baltica saņem papildu ES finansējumu

Rail Baltica projekts no Eiropas savienības ir saņēmis papil...

Ziņas

“Pasaulē pirmais” lielais riteņiekrāvējs ar ūdeņraža dzinēju

“Pasaulē pirmais” lielais riteņiekrāvējs ar ūdeņraža dzinēju

Liebherr savā rūpnīcā Bišofshofenē, Austrijā prezentēja pasa...

Ziņas

Case Construction Equipment papildina elektrisko iekrāvēju klāstu

Case Construction Equipment papildina elektrisko iekrāvēju klāstu

Uzņēmums Case Construction Equipment prezentējis modeli 12EV...