Menu
Siemens Energy piegādā pasaulē lielāko spararatu

Ziņas 28.04.2022    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
Siemens Energy piegādā pasaulē lielāko spararatu


Siemens Energy ziņo, ka pasaulē lielākais spararats ir atstājis savu rūpnīcu Muelheimā, Vācijā un ir ceļā uz Īrijas Moneypoint spēkstaciju.

177 tonnas smagais spararats pabeigs sinhrono kondensatoru tīkla stabilizācijas iekārtu, ko Siemens Energy pašlaik izstrādā ESB Moneypoint spēkstacijā. Tehnoloģijai būs galvenā loma, pārveidojot Moneypoint ogļu spēkstaciju par zaļās enerģijas centru un Īrijas tīkla stabilitātes un noturības stiprināšanā.

Ceļojumam pa jūru spararats vispirms tiks transportēts uz liellaivas no Siemens Energy rūpnīcas Muelheimā pa Reinas upi uz Roterdamu. No turienes kuģis to vedīs uz Foinsu Īrijas rietumos, kur tas tiks iekrauts baržā un nogādāts būvlaukumā.

Siemens norāda, ka atjaunojamo enerģijas avotu maiņas dēļ tīklam arvien vairāk trūkst inerces, ko iepriekš nodrošināja ģeneratoru un turbīnu rotējošās masas no fosilās enerģijas ražošanas. Šīm rotējošām masām ir svarīga loma tīklā: ja elektroenerģijas pieprasījums un piedāvājums izkļūst no līdzsvara, frekvence samazinās. Rotējošās masas uzglabā lielu enerģijas daudzumu, kas var kompensēt šo kritumu vienā acu mirklī un pietiekami ilgi, lai operatori varētu uzsākt atbilstošus pasākumus enerģijas ievadīšanai sistēmā.

Vēja un saules elektrostacijas nenodrošina inerci, jo tās netiek darbinātas ar tīkla frekvenci. Šeit tiek izmantots sinhronais kondensators. Sinhronā kondensatora iekārtās parastais ģenerators papildus reaktīvās jaudas kompensācijai nodrošina nepieciešamo inerci tīkla stabilizēšanai ar savām rotējošām masām.

Īrijas tīkla stabilizācijas rūpnīcā spararats ir papildus pievienots fāzes pārslēdzējam. Negatīvā spiedienā, kas ir tuvu ideālam vakuumam, tas var griezties savā kamerā ar 3000 apgriezieniem minūtē un tādējādi īslaicīgi nodrošināt uzkrāto rotācijas enerģiju. Tādējādi spararats var palielināt inerci, ko var nodrošināt tīkla stabilizācijas sistēma, ar koeficientu 6,8.

Jaunās rūpnīcas nodošana ekspluatācijā plānota 2022. gada vidū. Siemens Energy piegādās sinhrono kondensatoru sistēmu, nodrošinot projektēšanu, sagādi un būvniecību. Galvenās sastāvdaļas ir vadības sistēma, kas optimāli iederas pārklājošā tīkla automatizācijas sistēmā, sinhronais ģenerators ar automātisko slēdzi un spararats.

Turklāt Siemens Energy nodrošinās profilaktisko apkopi 10 gadu garumā ar attālo diagnostiku. Sinhronais kondensators savukārt palīdzēs pārvaldīt Īrijas pārvades sistēmu, samazinot fosilā kurināmā patēriņu un samazinot pārvades izmaksas.

“Sinhronie kondensatori ir svarīgs elements, lai apgūtu pāreju uz klimatneitrālu, bez CO2 elektroenerģijas ražošanu,” saka Beatrikse Natere, Siemens Energy Transmisijas izpilddirektore. “Mēs esam lepni, ka ESB ir izvēlējies mūs, lai izveidotu pirmo šāda veida sistēmu Īrijā. Mūsu risinājums nodrošinās maksimālu iespējamo inerci un reaktīvo jaudu, lai stabilizētu Īrijas tīklu, palīdzot valstij virzīt uz priekšu tās ambiciozos plānus par atjaunojamo energoresursu paplašināšanu.”

Siemens informē, ka palielinoties atjaunojamās enerģijas īpatsvaram un slēdzot parastās stacijas, sinhronie kondensatori ieņem arvien lielāku lomu tīklā. Ar parastā ģeneratora rotējošās masas palīdzību risinājums pielāgo apstākļus pārvades tīklā, nodrošina nepieciešamo inerci, lai atbalstītu tīkla frekvenci un īssavienojuma ieguldījumu, vienlaikus nodrošinot vai absorbējot reaktīvo jaudu. Turklāt sinhronie kondensatori var dažādot ieņēmumus īpašniekiem un operatoriem, vienlaikus nodrošinot nozīmīgu naudas plūsmu.Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Prezentēts pirmais New Holland elektriskais mini ekskavators

Prezentēts pirmais New Holland elektriskais mini ekskavators

New Holland šonedēļ demonstrē savu pirmo pilnībā elektrisko...

Ziņas

Case izlaiž četrus kompaktos riteņiekrāvējus

Case izlaiž četrus kompaktos riteņiekrāvējus

Uzņēmums Case Construction Equipment atjauninājis savu kompa...

Ziņas

Cat prezentē divus jaunus kompaktos kāpurķēžu iekrāvējus

Cat prezentē divus jaunus kompaktos kāpurķēžu iekrāvējus

Caterpillar ir ieviesis pirmos nākamās paaudzes modeļus savā...