Menu
Autonomais autobuss kursē pa Skotijas ceļiem

Ziņas 02.05.2022    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
Autonomais autobuss kursē pa Skotijas ceļiem

Apvienotās Karalistes pirmais pilna izmēra autonomais autobuss 25. aprīlī izbrauca uz Skotijas ceļiem, sākoties projekta CAVForth testēšanai.

Viens no Lielbritānijas vadošajiem sabiedriskā transporta uzņēmumiem Stagecoach, sadarbībā ar Fusion Processing, Alexander Dennis un Transport Scotland, divas nedēļas veiks autonomā autobusa testēšanu uz ceļa (bez pasažieriem), gatavojoties CAVForth izmēģinājuma pakalpojuma uzsākšanai vasaras beigās.

Projekta CAVForth izmēģinājuma projekts, ko kopīgi finansē Apvienotās Karalistes valdības savienoto un autonomo transportlīdzekļu centrs (CCAV), paredz piecus vienstāvu autonomos autobusus Alexander Dennis, kas darbosies SAE 4. līmenī.

Autobusi ir aprīkoti ar Fusion Processing sensoru un vadības tehnoloģiju CAVstar, kas ļauj tiem braukt pa iepriekš izvēlētiem ceļiem bez drošības vadītāja iejaukšanās vai vadības pārņemšanas. Autobusi nodrošinās pakalpojumu, kas spēs pārvadāt līdz 36 pasažieriem 20 kilometru garumā, ar kopējo kapacitāti vairāk nekā 10 000 pasažieru nedēļā. Testēšana uz Skotijas ceļiem seko veiksmīgiem trases testiem un virtuālai simulācijai, lai precīzi noregulētu autonomās piedziņas sistēmas.

Lai palīdzētu atbalstīt CAVForth projektu, Transport Scotland nesen atvēra Actively Managed Hard Shoulder sadaļu visiem autobusiem M8 maģistrāles austrumu virzienā. Tas palīdzēs samazināt brauciena laiku un uzlabot tā precizitāti visiem Edinburgas apkaimes autobusiem ar 24 vai vairāk sēdvietām.

Projekta CAVForth ietvaros ap 500 iedzīvotāju palīdzēja ieviest jauno autonomo autobusu pakalpojumu, sniedzot atsauksmes par to, kas liktu viņiem justies ērti. Pamatojoties uz saņemtajām atsauksmēm, partneri ir izstrādājuši vīziju par jaunajiem autonomajiem transportlīdzekļiem, kas ietver arī to, lai turpmākajos autonomajos autobusos joprojām būtu kāds personāls.

Stagecoach pieņems darbā vairāk nekā 20 īpaši apmācītus “autonomo autobusu profesionāļus”. Kad pakalpojums sāks darboties, šie pieredzējušie autobusu vadītāji uzraudzīs autonomo sistēmu kopā ar stjuartu, kurš pārvietosies pa autobusu, runās ar pasažieriem par pakalpojumu un atbildēs uz visiem viņu jautājumiem, parādot, kā varētu izskatīties turpmākais pakalpojums, kad braukšanu veic tikai dators.

Sems Grīrs, Stagecoach reģionālais direktors Skotijā: "Stagecoach turpina meklēt veidus, kā uzlabot pakalpojumus, tostarp veicot lielus ieguldījumus jaunās tehnoloģijās, piemēram, CAVForth pilotprojektā. “Šis ir ļoti aizraujošs projekts Skotijai, un esam gandarīti, ka sākam reālus testus uz ceļiem. Tas ir nozīmīgs solis uz priekšu, lai pilnībā uzsāktu Apvienotās Karalistes pirmo pilna izmēra autonomo autobusu pakalpojumu.”

Stagecoach nodarbina 24 000 cilvēku un tam ir 8300 autobusu un tramvaju parks, kas pēc uzņēmuma teiktā, ir daļa no ikdienas dzīves Anglijā, Skotijā un Velsā. “Mēs esam priecīgi vadīt pasaulē sarežģītāko un ambiciozāko autonomo transportlīdzekļu programmu,” sacīja Džims Hačinsons, Fusion Processing Ltd izpilddirektors. “CAVForth sniegs noderīgu pakalpojumu vietējiem iedzīvotājiem, kā arī lieliski demonstrēs Fusion automatizēto transportlīdzekļu tehnoloģiju. Autobusi ir aprīkoti ar CAVstar automatizēto braukšanas sistēmu, kas apvieno mūsu pašu aparatūru un programmatūru, lai izveidotu drošus pilna izmēra autobusus, kas darbojas SAE 4 līmenī. Testēšana uz ceļa ir aizraujošs pavērsiens autonomo komerciālo transportlīdzekļu attīstībā, un ceru sagaidīt pasažierus jau pēc dažiem mēnešiem.”

Apvienotajā Karalistē bāzētais uzņēmums Fusion Processing tika dibināts 2012. gadā, lai izstrādātu un izveidotu sistēmas transportlīdzekļu un tehnoloģiju automatizācijai un uzlabotu transportlīdzekļu drošību. Tiek ziņots, ka tā produkti ir nostrādājuši vairāk nekā 1,8 miljonus kilometru. Tas ietver CAVstar, vadības un sensoru sistēmu, un CycleEye CMS spoguļu aizstāšanas sistēmu autobusiem un kravas automašīnām.

 

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Metso laiž klajā dīzeļelektrisko Lokotrack

Metso laiž klajā dīzeļelektrisko Lokotrack

Drupināšanas un sijāšanas iekārtu un to aprīkojuma ražotājs...

Ziņas

Develon atklāj paplašinātu digitālo platformu

Develon atklāj paplašinātu digitālo platformu

Dienvidkorejā bāzētais uzņēmums Develon ieviesis tehnikas pa...

Ziņas

JCB laiž klajā ekskavatoru 370X

JCB laiž klajā ekskavatoru 370X

Celtniecības un lauksaimniecības tehnikas ražotājs JCB ir pa...