Menu
Paplašinātā realitāte celtniecībā

Ziņas 09.05.2022    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
Paplašinātā realitāte celtniecībā


Saskaņā ar GlobalData ziņojumu, būvstrādniekiem nodrošinot piekļuvi tehnoloģijām, piemēram, paplašinātajai realitātei (augmented reality – AR), ne tikai varēs cīnīties ar pieaugošajām resursu izmaksām, bet tas arī palīdzēs piesaistīt jaunus cilvēkus būvniecības profesijām.

Ziņojums atklāj, ka aptuveni 55% no GlobalData 2021. gada beigās aptaujātajiem būvniecības nozares vadītājiem plāno ieguldīt AR nākamo divu gadu laikā, bet viena trešdaļa neplāno iegādāties šāda veida tehnoloģijas.

GlobalData prognozē, ka nozare pieaugs no 9 miljardiem ASV dolāru 2021. gadā līdz 152 miljardiem ASV dolāru līdz 2030. gadam. Tas ne tikai parāda tās kā produkta popularitāti, bet arī tās atjautību. Konkrēti raugoties uz būvniecības nozari, GlobalData ziņojumā ir norādīti vairāki jauni AR lietošanas gadījumi ar milzīgu potenciālu.

Roberts Penmens, GlobalData tematisko pētījumu grupas analītiķis, komentē: "AR būs īpaši noderīgs projekta būvniecības posmā, jo ir ļoti daudz darbinieku, kas varētu izmantot šīs ierīces. AR ļauj ēku modeļus novietot uz vietas, izmantojot austiņas vai viedās brilles, lai tos varētu salīdzināt ar būvlaukumu. Lietotājs viegli pamanīs kļūdas pirms turpmākā darba, izvairoties no nevajadzīgas pārstrādes un papildu dārgu materiālu izmantošanas. Jo sarežģītāki mehāniskie, elektriskie un santehnikas elementi ir nepieciešami projektam, jo ​​vairāk projekts iegūs no AR."Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Jauni Develon ekskavatori

Jauni Develon ekskavatori

Develon jaunākās paaudzes DX-7M kāpurķēžu ekskavatoru klāsts...

Ziņas

Piecu gadu garantija

Piecu gadu garantija

Jaguar Land Rover ievieš piecu gadu garantiju visiem jaunaji...

Ziņas

Komatsu viedo karjeru vietne

Komatsu viedo karjeru vietne

Komatsu plāno ieviest viedo karjeru vietni līdz 2023. gada b...