Menu
Volkswagen un Seat investē Spānijas gigarūpnīcā

Ziņas 10.05.2022    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
image for article


Volkswagen grupa, kurā ietilpst arī Volkswagen (VW) un Seat automobiļu zīmoli, iegulda 10 miljardus eiro milzīgas rūpnīcas celtniecībā Valensijas reģionā Spānijā. Rūpnīca ražos akumulatorus visiem elektriskajiem transportlīdzekļiem, kas ražoti Martorelas un Pamplonas rūpnīcās.

Ar 40 GWh gada ražošanas jaudu, rūpnīca nodarbinās vairāk nekā 3000 cilvēku un aizņems aptuveni 200 hektāru platību. Objekta būvniecība tiks uzsākta 2023. gada pirmajā ceturksnī, un ražošanas uzsākšana ir paredzēta 2026. gadā.

Paziņojumā presei VW norādīja, ka šī rūpnīca ir lielākā rūpnieciskā investīcija Spānijas vēsturē. VW un Seat ir sadarbojušies ar vairāk nekā 60 nacionāliem un starptautiskiem uzņēmumiem projektā Future: Fast Forward, kura galvenais elements ir šī “gigafactory”.

10 km attālumā no gigarūpnīcas Spānijas būvniecības uzņēmums Iberdrola uzcels fotoelektrisko iekārtu aptuveni 250 hektāru platībā, lai sākotnēji nodrošinātu aptuveni 20% no rūpnīcas kopējās enerģijas nepieciešamības.

Volkswagen grupas izpilddirektors Herberts Dīss, kurš nesen šo objektu apmeklēja kopā ar Spānijas premjerministru Pedro Sančesu, sacīja: “Šis 10 miljardu eiro ieguldījums elektrificēs Spāniju un Eiropas otro lielāko automobiļu ražotāju… un izveidos visaptverošu piegādātāju ekosistēmu. Volkswagen grupai, Seat un Spānijas valdībai ir kopīgs redzējums: padarīt Spāniju par Eiropas elektromobilitātes centru. Mēs esam gatavi uzsākt šīs transformācijas.”

Sagunto objekts būs trešā no sešām gigarūpnīcām, ko VW plāno būvēt visā Eiropā – divas jau ir apstiprinātas Vācijā un Zviedrijā.Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Kubota Bauma izstādē demonstrēs jaunus dzinējus

Kubota informē, ka Bauma izstādē Minhenē (24 – 30. oktobrī)...

Ziņas

Bauma izstādē debija Sany mini ekskavatoram

Būvtehnikas ražotājs Sany drīzumā gaidāmajā izstādē Bauma 20...

Ziņas

Trimble papildina robotizēto tahimetru klāstu

Trimble ir ieviesis jaunāko papildinājumu savam robotizēto t...