Menu
Pasaules dārgākās pilsētas būvniecībā

Ziņas 22.04.2024    twitter icon facebook icon

Sadarbībā ar khl
Pasaules dārgākās pilsētas būvniecībā

Arcadis 2024 International Construction Costs (ICC) jaunākais ziņojums atklājis pasaulē dārgākās pilsētas būvniecības ziņā, un Londona atkal ir atzīta par dārgāko pilsētu pasaulē.

Saskaņā ar pētījumu par salīdzinošām būvniecības izmaksām 100 pasaules pilsētās Londona ir par nieka devu apsteigusi Ženēvu un atkal ieņem pirmo vietu reitingā.

Ziņojumā teikts, ka uzlabotās specifikācijas, kas saistītas ar drošību un ilgtspēju, ir paaugstinājušas cenas, liekot Londonai reitingā apsteigt Ženēvu (2.), kam cieši seko Cīrihe (3.) un Minhene (4.).

Pieaugošās izmaksas un divciparu cenu pieaugums Minhenē ir pacēlis Bavārijas galvaspilsētu ievērojami uz augšu reitingā, apsteidzot tādas lielākās ASV pilsētas kā Ņujorka (5. vieta) un Sanfrancisko (6. vieta) būvniecības relatīvo izmaksu ziņā.

2024. gada Arcadis International būvniecības izmaksu indekss aptver 100 pasaules lielākās pilsētas sešos kontinentos. Izmaksu salīdzinājums izstrādāts, aptverot divdesmit dažādus ēku veidus, tostarp dzīvojamo, komerciālo un publisko sektoru, un tas ir balstīts uz būvniecības izmaksu aptauju, tirgus apstākļu pārskatu un Arcadis globālās ekspertu komandas profesionālo spriedumu. Aprēķini ir balstīti USD un indeksēti pret cenu diapazonu katram ēkas tipam attiecībā pret Amsterdamu.

"Londona atkal atrodas pirmajā vietā ICC 100 indeksā 2024. gadā, atspoguļojot galvaspilsētas attīstību sarežģītos apstākļos," sacīja Pīters Hogs, Arcadis Apvienotās Karalistes pilsētu direktors. "Neskatoties uz būvniecības apjomu kritumu par 10% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu un ievērojamo 20% mājokļu kritumu, komerciālā apakšnozare piedzīvoja ievērojamu pieaugumu par 24%, galvenokārt saistībā ar modernizāciju."

Kuras ir desmit pasaules dārgākās pilsētas būvniecībā?

Londona

Ženēva

Cīrihe

Minhene

Ņujorka

Sanfrancisko

Filadelfija

Kopenhāgena

Honkonga

Bristole

Kuras ir desmit pasaules lētākās pilsētas būvniecībā?

Buenosairesa

Lagosa

Kualalumpura

Nairobi

Bengaluru

Johannesburga

Deli

Mumbaja

Čendu

Hošimina

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Metso laiž klajā dīzeļelektrisko Lokotrack

Metso laiž klajā dīzeļelektrisko Lokotrack

Drupināšanas un sijāšanas iekārtu un to aprīkojuma ražotājs...

Ziņas

Develon atklāj paplašinātu digitālo platformu

Develon atklāj paplašinātu digitālo platformu

Dienvidkorejā bāzētais uzņēmums Develon ieviesis tehnikas pa...

Ziņas

JCB laiž klajā ekskavatoru 370X

JCB laiž klajā ekskavatoru 370X

Celtniecības un lauksaimniecības tehnikas ražotājs JCB ir pa...